Öncelikle ayın konuğu kösesinde sizlerle buluşuyor olmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim. Sağlık sektöründe 1998 yılından itibaren farklı firmalarda onkoloji, psikiyatri, nöroloji, kardiyoloji alanlarında satış ve pazarlamanın tüm yönetim kademelerinde yer almaktayım. Dört yılı aşkın süredir Genesis İlaç çatısı altında “ kişisel bakım ve kişisel tedavi” alanlarında öncülük eden ürünleri pazara sunarak, sürdürülebilir bir gelişim ve değişim yönetimi içerisinde siz değerli eczacılarımız ile işbirliği içerisindeyiz.

2000 yılında kurulan genç Genesis İlaç 2012 yılına gelindiğinde cirosunun büyük oranını reçeteli ürünlerden elde ederken, tüm paydaşların yaşadığı gibi 2009-2011 arasındaki yeni kararnameler ve sabit kur politikası nedeniyle stratejik bir karar alarak, radikal bir faaliyet alanı değişikliğine gitmiştir.
Bu tarihten sonra Genesis İlaç, kişisel bakım ve kişisel tedavi alanlarında öncü ve özgün OTC ürünleri ile hem eczane hem de son kullanıcılar için çözümler sunmaya başladı. 2013 yılında ciromuzun %75’i OTC olarak gerçekleşti, 2014 hedeflerimiz doğrultusunda OTC ürünlerimizin ciro payı %90 olarak planlanmıştır. Aslında siz değerli eczacılarımızı daha yakın tanıma ve anlama imkanı bulduğumuz dönemi son iki yıl olarak tanımlamak yerinde olacaktır.
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl, Eczacılık Bayramı’nda siz değerli eczacılarımızla birlikte “Kişisel bakım ve kişisel tedaviyi avucumuzun içi gibi biliyoruz” sloganı ile ses getiren keyifli bir çalışmaya imza atmıştık.
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’nin üstlenmiş olduğu “Eczacılık mesleğini ve Türkiye’deki tüm eczacıları çağdaş, evrensel kaliteye ve dünya standartlarına uyumlu, yeniliklere açık ve hazır biçimde bütünleştirme” misyonunu son derece önemsiyoruz. 1,3 milyar dolarlık “Kişisel bakım ürünleri” pazarından Türkiye’deki tüm eczanelerin almış olduğu payı %3,7’lerden yukarılara taşımanın mümkün olabileceğine de eminiz.
Bu hedefteki kilit başarı faktörü ise, Kişisel bakım ve kişisel tedavi ürünlerinin eczacı danışmanlığında sunulması ve bunun halk sağlığı açısından öneminin farkına varılmasıdır.Bizler, iki temel konuda doğru hamleler yapıyor olmaya özen gösteriyoruz.
Her zaman güvenilir, özgün ve kaliteli ürünlerle sizlerin ve halkımızın karşısına çıkmak.
Çünkü biliyoruz ki; müşteri memnuniyeti hepimizin birinci önceliği.
Tüm ürünlerimizi sadece sizlerin önerimine sunuyor ve son kullanıcıya ulaştığımız her platformda olduğu gibi, Televizyon reklamlarımızda da “Sadece eczanelerde bulunur” ibaresiyle, “Eczacınızdan isteyiniz” diyerek son kullanıcının eczanelerimize yönlenerek, siz değerli eczanelerin sahip olduğu güvenin kullanıcılar tarafından da tazelenmesini sağlıyoruz. Genesis İlaç olarak 2014 yılında 25 milyon tüketiciyi eczanelere davet etmiş olacağız.
Sahip olduğumuz kişisel bakım ve kişisel tedavi ürün gamına 2014’de eklenen, pazara sunduğumuz üç yeni ürünümüz iWhite, Biofreeze ve Sinomarin Coldflu’ ya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, iş birliğimizin artarak devamını dilerim.

Önceki AYIN KONUĞU Yazıları