CUMHURİYETİMİZİN 100.YILI VE GENEL KURUL

Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladığımız çok özel günlerde pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği’mizin 10.dönem Yönetim Kurulun’nu emanet almanın sorumluluğu ile verdiğiniz desteklere teşekkür ederiz.

25-28 Ekim 2023 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Bilimin E Hali kongremizde değerli bilgilerini eczacılarımızla paylaşan tıp dünyamızın önde gelen öğretim üyelerimize ve iş birliğini esirgemeyen sektör paydaşlarımıza çok teşekkür ederiz. 28 oturumda 50’nin üstünde çok değerli konuşmacı interaktif sunumları ile 3 gün boyunca yoğun ilgi gören oturumlarda 500 kişilik katılımcı eşlik etti.

Kongremiz boyunca Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlama etkinliklerinde Yüce Türk milletinin esaretten kurtuluşu canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle andık. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak ülkemizi çağdaş medeniyetlerin öncüsü yapma ülküsü ile çalışacağız. Bizler Cumhuriyetin yetiştirdiği Eczacılar olarakTürk Milletinin sağlığına vermek zorunda olduğumuz katkının bilinci ile toplum sağlığına hizmet ediyoruz. Hastalarımıza verdiğimiz danışmanlık ve uyguladığımız farmasötik bakım hizmetlerinde tüm dünyadaki kanıta dayalı bilimsel çalışmaları izleyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz

Derneğimizin yeni dönemimizde yine mesleki gelişimimizi arttırmak, yenilikleri takip edebilmek, eğitimler verebilmek, genç meslektaşlarımıza bilgi aktarabilmek, endüstri ile iş birliği yapabilmek ve sosyal olarak meslek birliğimizi buluşturmak adına kongre ve toplantılarımıza hız kesmeden devam etmeyi planlıyoruz. Bu sebeple 2 yılda bir gerçekleşen fiziki buluşmalarımızın yanı sıra küçük alt toplantılar ve eğitimler gerçekleştirmek üzere çalışmalarımız devam edecek. Eczacılık alanında dijital dönüşümün öncüsü olmak, Dünyada uygulanan eczacılık modellerini ülkemize entegre etme çalışmalarını gerçekleştirmek, Eczacılığın toplum sağlığındaki rolünü güçlendirmek için iletişim çalışmalarını geliştirmek, afet durumlarına karşı hazırlık ve acil durum müdahale yeteneklerini artırmak, ayrıca obezite, fitoterapi, KOAH, diyabet gibi konu bazlı sempozyumlar düzenlemek, Pged Care ürünlerimizin çeşitliliğini artırarak pazar payını büyütmek yeni dönem çalışma hedeflerimiz arasında yer alıyor. Yönetim Kurulumuz yeni başlangıçlar ve büyük hedeflerle dolu bir dönem için tüm üyelerimizin desteği ile derneğimiz ve mesleğimize hizmet etmeye hazırdır.”

Saygı ve sevgilerimle,

Ecz.Şule Dilek YAĞCI TÜYSÜZ

PGED Yönetim Kurulu Başkanı