Dr. Saygın MİCÖZKADIOĞLU

Op. Dr. Saygın Micozkadıoğlu Kimdir ?

Lise eğitimini TED Ankara Koleji'nde tamamladıktan sonra 1986-1992 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu.

1992 yılında İrlanda'nın Dublin kentinde National Children Hospital'da çalıştı. Mecburi hizmetini Tokat Erbaa'da yaptı. 1993’de TUS'u kazanıp Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne girdi ve 1997 yılında uzman oldu.

Askerlik görevini Şırnak Askeri Hastanesi'nde tabip teğmen olarak üstün başarı belgesi ile tamamladı. 1999-2003 yılları arasında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde normal ve riskli gebelikler, jinekoloji bölümlerinde asistan eğitimlerinden sorumlu olarak görev yaptı. Ankara'daki Özel Hasvak Hastanesi'nin kadın doğum staflığı görevini yürüttü. 2003-2007 yılları arasında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümü'nün kuruluşunda bulundu.

Özellikle perinatoloji, jinekoloji ve ürojinekoloji bölümlerinin kurulmasında aktif olarak rol aldı. Doğumhane ve ameliyathane bölümlerinin kurulmasında projelendirme aşamasından itibaren faal olarak yer aldı.

Yazarımıza Ait Yazılar