16 yaşında kendi kanatlarımla uçma isteğim beni Erzincan’dan Almanya’ya kadar sürükledi.
25 senelik Almanya tecrübemi tüp bebek klınikleri,1 turizm şirketi ve 2 ilaç şirketi olarak ülkemde yatırımlara dönüştürdüm.
2000 yılında Alm ilacı kurarak Sektöre giriş yaptık. Birçok OTC ürününün Türkiye distribütörlüğüyle birlikte sektörün bel kemiğini oluşturan sözleşmeli satış personeli hizmetini de Alm çatışı altında toplandık.
2013 yılında dermokozmetik alanında da faaliyet gösterme kararı alarak Romak ilacı kurduk.
Romak ilacın kuruluşuyla birlikte dünyanın 40 ülkesinde satışa sunulan İsviçre’nin yüksek teknolojisiyle donatılmış laboratuvarlarında geliştirilen saç, güneş ve cilt serileri olan bakım markası Swisscare’ in Türkiye ayağını üstlendik.
Henüz bir bebek olarak gördüğümüz Swisscare markamız her geçen gün nihai tüketiciden aldığımız geri dönüşlerle yüzümüzü güldürmekte.
Son yıllarda kabul edilmesi gereken bir gerçek var ki en hızlı değişimler sağlık alanında yaşandı. Ve bu değişen mevzuatlardan da en çok nasibini alan eczacılık sektörü oldu. İlaçta yaşanılan bu sıkıntılı süreç dermokozmetik ve OTC markaların yıldızlarının parlamasını sebep oldu.
Yapılan son araştırmalar dünya pazarına oranla Türkiye kozmetik sektörünün daha hızlı büyüme gösterdiğini bu büyüme hızına rağmen, eczane kanalıyla gerçekleşen satış ortalamalarının arzu edilen seviyelere henüz gelemediğini görmekteyiz. Bu büyük potansiyeli büyümeye ve gelişmeye çok açık olan pazarı siz iş ortaklarımızla birlikte eczanelerde istediğimiz noktaya el birliğiyle getirebileceğimiz yönünde inancımız sonsuz.
Eczacıların verdiği profesyonel danışmanlık hizmeti toplumun güvendiği noktadan alma isteği eczanelerde verilen hizmetin farkındalık ve sadakat duygusu yaratması bu inancımızı büyük ölçüde kuvvetlendiriyor.
Dermokozmetik ürünlerinin nihai tüketici ile buluşmasına öncülük eden ülkemizde dermokozmetik pazarının büyümesi yönünde özverili ve yenilikçi katkılar sağlayan Pharmetic girişimci eczacılar derneğine de yaptığı çalışmalar ve ayrıca Swisscare Türkiye olarak bize verdiği desteklerden ötürü bu vesileyle teşekkür ediyoruz.

Önceki AYIN KONUĞU Yazıları