Lesitin oluşturulması için gereklidir. Lesitin, sinir ve beyin hücreleri için önemli bir yapıtaşıdır.


Ayrıca alyuvar oluşumu için de önemlidir. Kansızlıkta Kal.fos da önemlidir.Lesitin için >>>>Kal.fos >>>>Calc.fos asıl maddelerdir.


Kal.fos eksikliği insanların unutkan olmasına, dikkat bozukluğu, konsantrasyon bozukluğuna, demansa neden olur. Kal.fos organizmanın çalışmasını sağlar.Sempatik sistem, vegetatif sistemin hareketliliği geliştiren kısmıdır. Kal.fos olmazsa hareketlilik olmaz. Yoğun bir isteksizlik vardır. Pek çok şeyi boşvermişlerdir. Bir işin ne zaman yapılacağı önemsizdir.Bu nedenle depresyonda olabilirler. Kolaylıkla kırılırlar, ağlamaklı olurlar. Kolaylıkla ruh halleri bozulur. O kadar ağırdırladır ki yürürken ayakkabılarına çivi çakılabilir. Yaşam kalitesi de azalmıştır.Vücut hücrelerinin direnci, dayanaklılığı da yetersizdir, bu nedenle çok daha erken yıkıma uğrarlar. Yaşlanma süreci hızlanır. Kal.fos insanları yeniden canlandırabilir.**Kal.fos eksikliği hipotoniye neden olur. Akşam yatağa girdiğinde tüm gün uykulu olduğu halde uyuyamaz. Tansiyonu düşük, yatınca daha da düşüyor. Vücut kendini uyanık tutuyor.
Kal.fos aynı zamanda sepsis için de önemlidir. Çürümeyi de önler.
Kal.fos yüksek ateşte yardımcı olur, ateşi düşürür. Kal.fos eksikliği uyuşturucu, alkol (sigara değil) kullanımı ile ilgilidir. (komalık olan alkolikler)
Agorafobi fenomeni var.
Büyük meydanlardan, büyük caddelerden geçmeye korkarlar.
Kal.fos yüz teşhisi uygunsa Alzheimer tedavinde uygundur.
Genelde ise Alzheimer tedavisinde etkisizdir. Başka faktörler var. Kal.fos öğrencilerin aşırı çalışmasında, sürmenajda kullanılır mı? Az uyumaktan kaynaklanıyorsa evet.


Yazınını devamını pdf olarak görüntülemek için tıklayınız...

Önceki HOMEOPATİ Yazıları