GÖZ KAPAĞI KALDIRMA OPERASYONUYLA BAKIŞLARINIZ GENÇLİK KAZANABİLİR

Estetik cerrahi işlemlerinin genellikle daha güzel görünmek için gerçekleştirildiği düşünülüyor oysa bu operasyonların, sıklıkla tekrarladığım gibi, beden fonksiyonlarını iyileştirmede de çok önemli faydaları var. Düşük göz kapaklarını kaldırarak, kayba uğrayabilen görüş işlevini
iyileştiren göz kapağı estetiği de bunlardan biri.

Tabii, bu operasyonun hastanın bakışlarının ve dolayısıyla yüz ifadesinin gençleşmesine çok büyük katkısı olduğunu da belirtmek gerek.
Bu konudaki iyi haberse, günümüzde ilerleyen teknikler ve daha fazla tecrübe kazanan biz cerrahlar sayesinde işlemin son derece kolay ve konforlu hale gelmesi.

Tıbbi ismi Blefaroplasti olan bu operasyonlar genellikle lokal anestezi ve hafif sedasyonla yapılıyor ve sadece 1-2 saat içerisinde tamamlanıyor. İşlem, göz kapağındaki fazla derinin bir bant halinde çıkarılıp alınması, ardından da göz kapağının tekrar şekillendirilmesi esasına
dayanıyor. Operasyon, ince kesilerin üzerinin ince bir bantla kapatılmasıyla tamamlanıyor. Hastalar, bu operasyondan sonra hafif şişlik ve morluklar yaşasalar da, çok kısa süre içinde günlük hayatlarına dönebiliyorlar.

Çoğunlukla bir hafta içinde önemli ölçüde iyileşen ve sonuçları son derece etkin olan bu operasyonları; göz altı torbası aldırma, botoks ve dolgu gibi diğer işlemlerle de birleştirmek mümkün.

Önceki DOKTOR KÖŞESİ Yazıları