Hareketliliğimiz için çok önemlidir. Hareketlilik olmazsa hayat olmaz.
Hareket >> vücuttaki hücrenin genişlemesi tekrar eski haline gelmesi. Tüm hücreler bunu yapar. Kimi az, kimi çok. Bunu temeli elastikiyettir. Bunu için elastin gerekir. Elastikiyeti elastin sağlar. Elastin için de Cal.flor gerekir. Elastikiyet yoksa sertleşme olur, uyuşma olur.
Cal.flor sertleşmeyi yumuşatır, uyuşanı tekrar harekete geçirir.Kaslarda, tendonlarda, kan damarlarında, bağ dokusunda, bantlarda elastikiyeti sağlar.
Organların yer değiştirmesi, rahim sarkması gibi.
Lastik yenilenebilir ama organ yenilenemez. Kendini iyileştirmesi gerekir. Cal.flor zamanında kullanılırsa bu engellenir.
Varis, hemoroid, yüz ve yanaktaki damarların görünür hale gelmesi Cal.flor eksikliği belirtisidir. Cal.flor kullanırsa damarlar düzelir.

Keratin oluşturması da gerekir. Keratin cildin üst dokusudur. Saç, tırnak, nasır meydana getirir. Cildin üst tabakası sertleşir. Epidermiste arıza meydana gelir. Egzema, sedef gibi.
Parmakla cilde dokununca kuruluk hissedilir. Sanki yağlı kağıt hissedilir. Ciltte çatlaklar oluşur. Nörodermit meydana gelir.
Kemik oluşumunda da rol oynar. Kemik en sert organdır. Çelik ve betonun 8 katı dayanıklıdır.
Aynı zamanda elastiktir. Aksi halde bir basamaktan diğerine atlarken kırılırdı. Bu esnekliği Cal.flor sağlar.

Beyin, sinir sistemini geliştirmek için de faydalıdır. Beyin çalışırken genişler, hareketliliğini artırır. Titreşimi de Cal.flor sağlar.
Hangi bölgede Cal.flor eksikse hücreler çalışmaz, uyuşur.

Ergen çocuk gelişirken Cal.flor almadığı için okulda sorun yaşıyor. Dersi takip edemiyor, konsantrasyon sağlayamıyor, notları düşüyor. ( hiperaktivite, dikkat eksikliği buna bağlı değil, başka ilaç )
 İlgili yazı'nın devamını pdf dökümanı
olarak görüntüleyebilirsiniz...
 

Önceki HOMEOPATİ Yazıları