Uzm. Dr. Pınar UYSAL

Uzm. Dr. Pınar UYSAL Kimdir?

26.07.1978 yılında Kocaeli’nde doğdum. İlk ve ortaokulu Kocaeli’nde, lise öğrenimimi İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne (İng. Bölümü) girdim ve 2002 yılında mezun oldum.

Aynı yıl İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde ihtisasa başladım ve 2008 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı oldum. Kasım 2008’de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Allerji ve İmmunoloji Bilim Dalı’nda yan dal ihtisasına başladım. 2011-2012 yılları arasında Danimarka’da Hans Christian Andersen Çocuk Hastanesi ve Odense Üniversitesi Dermatoloji ve Allerji Merkezi’nde inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere görevlendirildim.

Kasım 2012’den itibaren Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Allerji-İmmunoloji Bilim Dalı’nda görev yapmaktayım. Ekim 2013’ten itibaren Ulusal Allerji ve Klinik İmmunoloji Derneği tarafından atandığım Avrupa Allerji ve Klinik İmmunoloji Derneği Pediatri Bölümü Türkiye temsilcisi görevini yürütmekteyim.

Yazarımıza Ait Yazılar