Prof. Dr. Gonca GÖKDEMİR

Prof. Dr. Gonca Gökdemir, Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenim ve liseyi Eskişehir’de bitirdi.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine başladı ve 1992 yılında mezun oldu. Bir yıl süreyle Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde mecburi hizmetini yaptı. 1994 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başladı. 1998 yılında Dermatoloji zmanı oldu. Aynı yıl Şubat ayında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniğinde çalışmaya başladı. 1999 yılında başasistan oldu ve 2006 yılında Doçent ünvanı aldı.

1999-2007 tarihleri arasında yarı zamanlı olarak Türkiye Hastanesinde Dermatoloji Kliniğinde çalıştı.

2010 yılında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji kliniğinde “Klinik şefi” olarak çalışmaya başladı.

2013 yılından itibaren Özel Liv Hospital Ulus Hastanesinde çalışmaktadır.

2014 Mayıs ayında Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda Profesör kadrosuna bölüm başkanı olarak atanmıştır.

Prof. Dr. Gonca Gökdemir, son yıllarda ağırlıklı olarak estetik ve kozmetik dermatoloji, dermatolojide lazer uygulamaları, sedef hastalığı (psoriazis), akne (ergenlik sivilcesi), rozase ve tırnak hastalıkları ile ilgilenmekte ve çalışmalar yapmaktadır.

Prof. Dr. Gonca Gökdemir, 2010-2012 tarihleri arasında Deri ve Zührevi Hastalıklar derneği yönetin kurulu üyeliği yapmıştır. 2012 yılından beri Türk Dermatoloji Derneği yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak: http://www.goncagokdemir.com/doc-dr-gonca-gokdemir/

Yazarımıza Ait Yazılar