Dr. Cihan AVAROĞLU

Dr.Cihan AVAROĞLU Kimdir ?

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Avaroğlu, 30 Ağustos 1960’ta Bolu, Gerede’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilçede tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi, Sivas Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. İngilizce hazırlık ve ilk üç yıllık temel tıp eğitimini Ankara, Hacettepe Üniversitesi’nde, kalan üç yıllık klinik tıp eğitimini de yatay geçiş yaptığı Bursa, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak, pratisyen hekim olarak mezun oldu.

Mesleğinin ilk yılları, zorunlu hizmet için gittiği Çankırı’nın Eldivan ilçesinde geçti. Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra Bandırma Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak çalıştı.

Daha sonra, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimine başladı, asistanlık eğitimi sonunda tezini ve sınavını vererek Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmaya hak kazandı.

Uzman olduğu 1996 yılından 2011 yılına kadar, önce Bandırma, daha sonra da İstanbul’da kamu ve muayenehane hekimliği yaparak çocuk hastalarına yardımcı oldu.

Tam gün yasasının çıkması ile birlikte kamu görevinden emekli oldu. Şu anda tüm zamanını Çiftehavuzlar, Kadıköy’de bulunan muayenehanesinde, çok sevdiği çocukları ve onların değerli aileleri ile geçiriyor.

Bunun yanı sıra üç yıldır, Posta Gazetesi’nin, Cumartesi Postası ekinde Çocuk Sağlığı ile ilgili yazılarıyla yer alıyor.

Yazarımıza Ait Yazılar