Diyetisyen Tuğçe Altan Bahçe

2004 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden başarıyla mezun oldu.

Aynı yıl Alman hastanesinde kilo yönetimi, hastalıklarda beslenme ve kurum diyetisyenliği görevine başladı. Çocuk hastalıkları bölümünde ‘Bebeklikte beslenme ve ek besinler’ konulu sunum ile anne ve babalara eğitim verdi.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa tıp fakültesi hastanesinde hastalıklarda beslenme konularında diyetisyen olarak görevine devam etti. Aynı yıl Ata diyaliz merkezinde ‘Diyaliz hastalığında’ beslenme konusunda eğitimler verdi.

2006-2009 yıllarında Profesör Doktor Osman Müftüoğlu’na ait Yaşasın Hayat Kliniğinde metabolik sendrom ,insülin direnci,kilo yönetimi,ergenlik şişmanlığı ve daha pek çok konuda diyetisyen olarak görev yaptı. Hürriyet gazetesi ‘Kelebek’ ekinde üç yıl beslenme konularında köşe yazarlığı yaptı. 2009 yılında yayınlanan ‘Sağlıklı beslenme ve diyet’ dergisinde beslenme konusunda yazıları yayınlandı. Aynı yıl Sabancı genel müdürlüğünde ‘ Kurumsal beslenme danışmalığı ‘ vererek danışanlarını beslenme eğitimi ve kilo yönetimi konusunda takip etti.2009 yılında yayınlanan ‘Yaşasın yemek’ kitabında konuk yazar olarak bulundu. Aynı yıl Kadir Üniversitesi Halkla ilişkiler ve reklam bölümü öğrencilerine ‘Tatlı tüketimi ve sağlıklı beslenme’ konusunda eğitim verdi.

2009-2014 yıllarında itibaren Dermamed polikliniklerinde kilo yönetimi, sağlıklı beslenme, ergenlik şişmanlığı, bölgesel zayıflama veya daha pek çok konuda diyetisyen olarak görevine devam etti. Çeşitli dergilerde besin intoleransı ve kilo yönetimi konularında yazıları yayınlandı. ‘ Xyz kadın ve Dermamed ‘web portalın da beslenme konularında köşe yazarlığı yaptı. 2013-2015 yıllları arasında ‘ Hafif Yaşayın ‘ adlı blogun da sağlıklı beslenme konularında yazılarını yayınlamayı sürdürdü.

2014 yılından itibaren Kadıköy'de diyetisyen olarak kendi danışmanlık merkezinde her bireyin Sağlıklı , Huzurlu ve Mutlu yaşaması için obezite ,metabolik sendrom, polikistik over, tiroit hastalıkları ,ergenlik şişmanlığı, diyabet..gibi konularda çalışmalarına devam etti. Aynı yıl Pozitif beslenme kurumsal beslenme danışmanlık hizmetini kurarak çalışan sağlığını ofis ortamında korumak için, pek çok şirkete danışmanlık & eğitim vermeye devam etmeye başladı. Halen de şirketlerde Pozitif beslenme ekibi ile Corporate wellness & Employee Health amaçlayarak ‘ Çalışan sağlığını ‘ koruma projeleri & etkinlikleri ile danışmanlık hizmetlerine devam etmektedir.

DİYETİSYEN TUĞÇE ALTAN BAHÇE
www.pozitifbeslenme.com


Yazarımıza Ait Yazılar