ULUSLARARASI GELECEĞİN E HALİ

#degisimsimdi

Birbirinden hızlı ve büyük değişimlerin yaşandığı çağımızda, sağlık sektörü de heran yeniden şekilleniyor. Eczacılık uygulamalarında, eczane tasarımlarında, sektör yaklaşımlarında, arge anlayışlarında, üretim de, ürünlerde kısacası her alanda bu değişimi görebiliyoruz.


Bir taraftan değişmi anlamak, bu yönde gerekli donanımları edinmek, uygulamak, deneyimlerle geliştirmek ve sektörel yenileşmeyi hızlandırmak önemli bir hal alırken, diğer yandan atılacak her adım için geç kalmamak, doğru zamanda harekete geçmek önemini her geçen gün artırıyor.


Uluslararası Geleceğin E Hali En Büyük Eczacılık Buluşması tam da bu noktada en doğru zamanın geleceği dönüştüren şimdi olduğunu vurgulayıp mesleğimiz ve sektörümüz adına, bütün sektör bileşenlerini aynı hedef etrafında bir araya getirerek “Değişim Şimdi” hareketine start verdik. Uluslararası Geleceğin E Hali En Büyük Eczacılık Buluşması’nın Lansman Toplantısını 400’e yakın katılımcı, basınımızın yoğun ilgisi ve güzel bir organizasyonla gerçekleştirdik.


Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği olarak geleceğe dönük bu büyük organizasyonla bütün sektör paydaşları ile birlikte hareket ederek olumluya odaklı, toplumsal sağlığı da içine alan kararlı ve güçlü adımları atmayı hedefliyoruz. Uluslararası boyutta eğitimleri, sunumları, etkinlikleri, 8000’e ulaşan katılımcı sayısı ile eczacılığın, sektörün geleceğine ışık tutacak,2018’e damga vuracak bu büyük oluşumun içinde bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.


Sektörümüzün geleceği kadar önem taşıyan,uzun yıllarda oluşmuş güven,mesleki etik duruş ve geleceğemiz adına toplumsal sağlığı koruyan, geliştiren yönde kararlı ve sonuçlu adımlar atılmasını planlıyor, halk sağlığını bozacak, hatta ölüme kadar uzanabilen internet veya farklı alanlarda sunulan her tür sahte ilaca karşı da “Değişim Şimdi” diyoruz.

Bir yandan sektörel geleceğimize, bir yandan toplumsal sağlığa dair, vizyoner ve sonuç alınabilen adımlar için 28-30 Eylül 2018’de İstanbul Kongre Merkezinde tüm sektörümüzle birlikte olmanın gururunu hep birlikte yaşayacağız.Bu anlamda emek, zaman, enerji, güç veren herkese Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği olarak teşekkür ediyoruz.

Ecz. Armağan ENER
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Önceki Yazıları