SEVGİ VER YETER!

Yıllar yılları kovalıyor.


Zamanın nasıl aktığını görebilmenin imkânı yok gibi… Zaman durmuyor ve bunun bir ilacı da yok…


Tarihin ilk ve en büyük destanı, yine tarihin en güçlü ve yenilmez liderinin önce savaşıp sonra dost olduğu arkadaşını kollarında kaybedince ölümsüzlüğü aramaya başlamasını anlatır. Zamanı ancak öyle durdurabileceğini düşünmektedir.


“Yerin dibindeki suyun kaynağını görenin öyküsünü dinle, yurdum! Ulu Tanrı Gılgamış'ı en yetkin biçime soktu. En iyi erdemleri vermek için birbirleriyle yarış ettiler. Erdemin en yükseğini, Bilgeliği bağışladılar. Boyunun uzunluğu on bir endaze, göğsünün genişliği dokuz karış…”


Uruk Kralı Gılgamış destanlaşan öyküsünde bunu başaramamıştır. İnsanlık tarihi ölümsüzlüğü bulamayacağını, zamanı durduramayacağını destanlaşan hikâyesiyle belleğine kazımıştır. Onun için geride kalan ancak dostuna beslediği derin, güçlü ve hiçbir zaman kaybolmayacak olan sevgisidir.

Durduramadığımız zaman içerisinde akıp giderken yeni bir yıla yelken açmaya hazırlanıyoruz. Belki de büyük beklentiler yerine küçük yüreğimize ekip besleyerek, büyüttüğümüz ucu ve sonu olmayan, sevgiyi paylaşmak en büyük idealimiz olmalı… Anadolu da eşinden hiç çiçek almamış bir kadının “Benim için en büyük hediye sensin” der gibi gözleri parlayarak baktığı gibi bakmalıyız sevdiklerimize ve sevgi karşısında içi dolu başaklar gibi eğilmeliyiz. Zamanı durdurmanın en güzel yolu “Sevgi”dir. Bir düşünürün dediği gibi sevgi “Kollarını açmaktır.” hayata, dostlarına, sevdiklerine ve “Sarılmaktır yüreğinle”

Yeni bir yıla girerken kollarımızı tüm dostlarımıza açarak, beklentilerimizi yüreğimizde büyüttüğümüz sevgiyle yoğurarak “Bizim için en büyük hediye sizsiniz” diyerek bakıyoruz hayata…

Ve sevgimizi paylaşıyoruz tüm dostlarımızla…

Yeni yılınız kutlu olsun

Ecz. Armağan ENER
Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Önceki Yazıları