EN KIYMETLİ HAZİNEMİZ CUMHURİYET

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Cumhuriyeti Biz Kurduk Onu Yükseltecek Ve Yaşatacak Sizlersiniz” sözleriyle bizlere emanet ettiği, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95’inci yıldönümünü kutlamanın coşkusunu, onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.


Hep birlikte verilen büyük mücadelenin ardından Cumhuriyetin kuruluşu, dünya tarihinde eşi benzeri olmayan büyük bir başarı ve milletimiz için en önemli dönüm noktası olmuştur.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Gençliğe Hitabesinde;


“Ey Türk Gençliği! Birinci Vazifen, Türk İstiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, İlelebet Muhafaza Ve Müdafaa Etmektir. Mevcudiyetinin Ve İstikbalinin Yegâne Temeli Budur. Bu Temel Senin En Kıymetli Hazinendir.” Sözleriyle Cumhuriyeti en kıymetli hazine olarak tanımlamıştır. Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan toplumsal birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü sağlayan en önemli hazinemizdir.


En kıymetli hazinemiz olan Cumhuriyetimizi bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.


Saygılarımla


Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Ecz. Armağan ENER

Önceki Yazıları