Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle


Cihat DÜNDAR

B'ioata CEO'su

KASIM AYI KONUĞUMUZ
Mr. Stephane LABATTU

Pierre Fabre Dermo Kozmetik Ltd.Şti. Genel Müdürü


EKİM AYI KONUĞUMUZ
GÖKNUR ESER TÜRKMEN

Lotis Pharma Yönetici Ortağı
Genel Müdürü

EYLÜL AYI KONUĞUMUZ
ADNAN SAYBAŞILI
Antis Kozmetik ve Sağlık Ürünleri
Genel Müdürü

AĞUSTOS AYI KONUĞUMUZ
KORHAN ACAR

Innomed İlaç Tic. ve San. A.Ş.
Genel Müdürü


TEMMUZ AYI KONUĞUMUZ
SONAY GÜRGEN

As ve Selçuk Ecza Depoları Genel Müdürü

HAZİRAN AYI KONUĞUMUZ
Elif İKİZ
L’Oreal Türkiye Aktif Kozmetik Bölüm Direktörü

MAYIS AYI KONUĞUMUZ
Ecz.Kamber ÇAL
Optimer Sağlık Genel Müdürü

NİSAN AYI KONUĞUMUZ
Semih GÜNGÖR
İstanbul Eczacı Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

MART AYI KONUĞUMUZ
Ecz. Erdoğan ÇOLAK
TEB Başkanı


 

 

 

 

 
 

 

Yogurt ve baldan, global marka olmaya uzanan yolda bir başarı öyküsü;
B’iota CEO’su Cihat Dündar

14-15 yaşlarında başlayan sivilce sorunu, Cihat Dündar’I dünyanın 35 ülkesinde ürünleri satılan global bir marka olan B’iotanın sahibi olmaya taşıdı.

 
Almanya’da gitmediği, kapısını aşındırmadığı doktor kalmadı. Kullandığı ilaçların hiçbiri genç insanın derdine çare olamadı. Günün birinde, evin rafında duran eski bir kitap gözüne takıldı. Bitkilerle şifanın binbir çeşidinin yer aldığı bilgileri okumaya, başladı. Bir yandan da, eline geçen doğal ürünlerle kendi formülünü geliştirme çabasına girdi.

Kitaptaki birçok bitki ve doğal ürünleri birbirleri ile karıştırırken, çareyi yogurt ve balda buldu. Kitabın bir bölümünde, sivilcelerin bal ve yoğurt karışımı ile tedavi edileceği yazıyordu. Bu doğal formül iki haftada etkisini gösterip genç insanı sivilcelerinden kurtardı.

Bu genç, insan için şifanın aslında doğada olduğunu anladı. Ve bir kitapta okuduğu," Bir şeyi başarmak istersen her şeyi göze alman gerekir " cümlesinin ne kadar doğru olduğu kafasında tescil edilmiş oldu.

B’iota Genel Müdürü Cihat Dündar, ailesinin ve çevresinin hatta Türkiye’deki tüm kurumların dahi göz ardı ettiği bitkilerle tedavi işini son derece ciddiye aldı. Oysa ki, Türkiye’de 9 binin üzerinde endemik bitki yetişiyordu. Bu doğal şifa kaynağını, sadece Türkiye değil, birçok dünya vatandaşının kullanımına kazandırmak gerekliydi.

Cihat Dündar hedefini koydu. Türkiye’nin bu doğal kaynaklarından, global bir marka yapıp, dünya vatandaşlarına bu ürünleri kullandıracaktı.

Hedefine kısmen yaklaştı. Bugün, B’iotanın ürünleri dünyanın 35 ülkesinde, sadece eczanelerde satılıyor. İnsanların, birçok derdine en doğal şekilde şifa oluyor. Ama hedef 35 ülkeyle sınırlı değil.

Daha birçok ülke B’iota nun ürünlerini vatandaşlarına kullandırmak için sırada bekliyor. Ancak yavaş yavaş, doğru zamanda, doğru ürünlerle, doğru ülkelerde olamayı planlayan Cihat Dündar, kozmetik endsütrisinin ilaçtan sektöründen daha zor kriterleri olduğunu belirtip şunları paylaştı:

‘’ Kozmetik sektörünün, denetlenme, ruhsat süreçleri ve sorumlulukları ilaçtan çok daha fazla. Bu nedenle eczanelerle B’iotanın daha sıkı bir işbirliği içerisinde olması gerekli. Halkın özellikle kozmetik konusunda daha bilinçli ve sabırlı davranış sergilemesi gerekli.

Halkımız ne istiyor, ne sorunu var ?

Bunlar en çok eczanelerde dile geliyor, sorgulanıyor. B’iota olarak, bu sese kulak verip, onların sorunlarına doğal, çözümler üretiyoruz. Bilindiği gibi milletimiz sabırsız ve hemen sonuca varmak istiyor. Bu süreçtede yanlış yerlerde şifa ariyorlar, hata yapıp iyileşme süreçlerini geciktirip, bazı yanlış çözümlerde bulabiliyorlar.

Kıl kökü aslında yaşayan bir varlık, işini iyi yapan bir kimyager. Onunla mücadele için doğru ürünleri bilinçli ve sabırla kullanmak gerekli. B’iota Arge ve Laboratuvarları’nda, eczacılar, kimyagerler, kimya mühendisler insanların dertlerine çare olacak çalışmaları yapıyorlar. Bugün B’iota Laboratuvarlarında ayda 3 bin deney yapılıyor.

İnsanın element yapısıyla, toprağın element yapısı bir. İnsanı tedavi ederken doğal yöntemlere, bitkisel yöntemlere ihtiyaç var. Biz insanın ruh yapısının olduğunu, insanın doğal bir varlık olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız bütün araştırmalarda bu gerçeği göz önünde bulunduruyoruz.

Biota Laboratuarları ürünlerini geliştirirken bitkilerden faydalanmaktadır. Bu nedenle her yıl binlerce bitki üzerinde çalışma yapılmakta ve bulunan ve kullanılabilecek etken maddelerin bitkiden verimli şekilde elde edilme metotlarını belirleyen çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye de bitkiler üzerinde çalışmaların yapıldığı BAM ( Bitki Araştırma Merkezine ) sahip tek firmadır. Eczacılık, özellikle Eczacılık Fakültesinde aldığı Farmakognozi eğitimleri ile bitkiler içindeki etken maddeleri inceleyerek, bunların organizma ve hastalıklar üzerindeki etkilerini öğrenen ve bu anlamda uzman olan tek meslek dalıdır. Bu nedenle halk sağlığından direkt sorumlu ve danışman rolündedir. Biota Laboratuarları özellikle bitkiler konusundaki araştırmaları ve en güncel bilgileri paylaşmak üzere eczacılarımızla çeşitli eğitim seminerleri düzenlemektedir.

Pharmetic Girişmci Eczacılar Derneği, eczacılık mesleğinin Türkiye’de dünya standartlarında uygulanması, eczanelerdeki ürün kirliliğinin önlenmesi ve doğru ürünlerin eczanede yer alması konusunda yaptığı çalışmalar kadar eczacının bilgisinin güncellenmesi konusunda da öncü konumdadır. Bu anlamda Biota Laboratuarları Pharmaetic Girişimci Eczacılarla bitki konusunda uzman firma olarak Eczacılarımızın sağlık konusundaki danışman rolünün ve öneminin farkındadır. Bu anlamda yapacağı eğitim ve etkinliklerle işbirliği içersinde olmayı hedeflemektedir.Bu felsefemizi benimseyen birçok dünya ülkesi bizim ürünlerimizi alıp, eczanelerin rafında tüketicilerine kullandırmaktadırlar.

Ürünlerimiz, dünyada çok fazla ilgi görüyor. Çok yakında piyasaya çıkacak olan Bioxcin’in yeni formula Genesis, İtalya’nın en önemli üniversitlerinden Pavia’da test edildi. Yine Almanya’nın en önemli test laboratuvarından Dermatest de ürünümüze onay verdi. Bu bir Türk ürünü için onur ve gurur verici bir gelişme.

Firmamızın bundan sonraki, misyonu ve vizyonu sadece istenmeyen tüylerle ilgili çözümler üretmek değil. Her türlü güzellik sorununa bitkisel çözümler üretmeyi hedefleyen bir firmayız. Ayrıca gıda takviyemiz Nutraxin de çok yeni bir ürün olmasına rağmen eczanelerde aranılan, sorulan bir ürün haline geldi.

Çalışmalarımız, ürünlerimiz, hizmetlerimiz, bu ürünlerle sınırlı kalmayacak. Bundan böyle, insanların ihtiyacı olan farklı sorunları cozen, yeni ürünlerimiz de piyasaya çıkacak.

İnsanlar şunu biliyor ki; B’iota insan sağlığını düşünür, onlara doğal çözümler geliştirir. Ürünlerini kullanıma sunmadan once, muhakkak araştırmalarını en iyi laboratuvarlarda test eder. Bu iki düşünce, insanların ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanmasını sağlıyor. B’iota ailesi olarak, söylemimiz şudur ki, asla ve asla bitkisel yöntemlerden ve klinik çalışmalardan vazgeçmeyeceğiz.

 
Yeni Sayfa 1

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği  Söğütlüçeşme Cad. Küçük Çarşı Pasajı No.9 K.3 D.51 Kadıköy / İstanbul Tel : 0216 450 12 71  info@pharmetic.org