'ECZANE NASIL BİR YER?'' ADLI RESİM SERGİSİ..

Eczanede Resim Sergisi


Çorlu Umut Eczanesi sahibi Ecz. Umut Çakar Eren'in katkılarıyla düzenlenen ve Çorlu Kültür ve Sanat Derneği'nin değerlendirmesini üstlendiği ''ECZANE NASIL BİR YER'' konulu resim yarışmasının bu yıl 3.'sü gerçekleştirildi. Katılımcıların eserleri 01 Mayıs-05 Mayıs tarihleri arasında Çorlu Belediyesi Tarihi Bina'da sergilendi.


Bu projenin nasıl doğduğunu sorduğumuz Ecz. Umut Çakar Eren şunları söyledi:


-Eczanemize çocuklarıyla gelen ailelerin zaman zaman çocuklarını kontrol edebilmek amacıyla, bizleri kullanarak ''otur yoksa iğne yaparlar'’, ''dur yoksa sana çok acı ilaç verirler'' şeklinde olumsuz yönlendirmelerle, bilinçsizce uyarılarda bulunduklarını görüyor ve elimizden geldiğince ileriki dönemlerde ya da çocukların ileriki yaşlarında bu tutumlarının, çocukların sağlıklı olmalarını engelleyebilecek korkular ve çekinceler yaratabileceğini dile getiriyorduk.


Sonra zaman zaman çocuklara ''Eczane sence nasıl bir yer?'' diye sormaya başladık ve bunu bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele aldık ve bu konuda bir resim yarışması düzenledik.


Hayal güçleri bizi inanılmaz etkiledi. 2014 yılında 20 civarında resimle katıldı çocuklarımız, 2015 yılında 40 kadar katılımcı oldu ve bu yıl tam 103 çocuğumuz bu yarışmaya katıldı ve biz de Çorlu Belediyesi Tarihi Bina'da bu resimleri sergileyerek, hem yola çıkış amacımıza ulaşmanın hem de çocukları sanatla iç içe bir yaşama da özendirmiş olmanın gururunu yaşadık.


Çorlu Kültür ve Sanat Derneği'nin de üyesi olan halam ressam Sibel Çakar'ın da başkanlığını üstlendiği seçici kurulun değerlendirmeleri neticesinde 1. olan öğrencimiz Nur Zübeyde Sağlam ve 2. olan öğrencimiz Irmak Yavaş ressam Sibel Çakar'dan resim dersi almaya hak kazandılar.


Ayrıca ÇORLU Mavİ Mutfak'ın sahibi Gülbin Pekel de, 3. olan öğrencimiz Belinay Bektaş ve 4. olan öğrencimiz Emirhan Kıral'a aileleri ile katılabilecekleri Mavi Mutfak'ta, Mutfak Sanatları Atölye çalışması hediye etti.


Bu sergiye gelerek, bana bu projeyi gelecek yıl ulusal bir Pharmetic projesi olarak hayata geçirme fırsatı sunan sevgili başkanımız Armağan Ener ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım sevgili Ayfer Denizoğlu ve sevgili Gül Kara’ya da ayrıca teşekkür ediyorum.


Ben çocuklarla ve sanatla gelebilecek güzel yarınlara inanıyorum. Böylesine güzel bir sosyal sorumluluk projesi yaratmayı başarabildiğim için çok mutluyum ve katılımcı çocuklarımıza, bu projeye inanan ailelerine, destek olan öğretmenlerimize, Çorlu Belediyesi'ne, Çorlu Kültür ve Sanat Derneği'ne, ressam Sibel Çakar'a, Mavi Mutfak'ın sahibi Gülbin Pekel'e ve Umut Eczanesi'ndeki tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Eczanede Resim Sergisi


Eczanede Resim Sergisi


Diğer Fotoğraflar İçin Facebook Adresimizi Ziyaret Edebilirsiniz..